Obrok

 

15. 10. - 17. 10. 2021

Čtyři taneční sály, pět známých lektorů


(akce se koná pod záštitou Jitky Bonušové - Dvorana Praha)


Podporuje Jihočeský kraj

 
___________________________________________________________________
Místo: Volyně - sál ,,Na nové",
tělocvična a sál SPŠ Volyně, klubovna SŠ a JŠ Volyně
___________________________________________________________________
Lektoři:
-JEFF DRIGGS (USA),

-Carol David-Blackman (D),

-Jitka Bonušová (Praha),

-Pavel Lhotský (Brno),

-David Medvěd Dvořák (Praha)

_________________________________________________________________________________
-Taneční semináře v 4 tanečních sálech

  

-Recitál kapely 

  

-Přehlídka tanečních skupin

  

-Soutěž v Cloggingu

  

-Slavnostní Country bál s kapelou Patrola České Budějovice v sobotu 16.10.2021 od 19.00 hodin (sál ,,Na Nové")

  

___________________________________________________________________________________
Ubytování v postelích na Domově mládeže SPŠ Volyně za 70,- na noc

 (vlastní spacák, možnost lůžkovin. Cena s lůžkovinami je 130 korun na noc pro osoby mladší 18ti let a 160 korun pro osoby starší 18ti let )

____________________________________________________________________________________
přihlášujte se na mailu:  osmapulopice@seznam.cz
__________________________________________________________________________________

Účast na festivale: 690,- korun  (vystupující v přehlídce nebo soutěžící 590,-)

                                 520,- korun děti do 13 let, (vystupující v přehlídce nebo soutěžící 420,-)

                                  (jednotlivé semináře 300,- , soutěž 300,-)

                                 200,- Country bál

platba na účet: 2400327108/2010 a v.s. 2+telefonní číslo (např- 2601384100)

__________________________________________________________________________

Lektoři: 

JEFF DRIGGS: Jeff Driggs pochází z West Virginia v USA. V 70. letech jako náctiletý začínal se square dancingem, kde se mohl učit od mnoha western-style a původních apalačských callerů old style. Jeff začal s cloggingem v roce 1980 na živou bluegrassovou hudbu a tančil v blízkém okolí každý víkend. Brzy se tak dostal do místní taneční skupiny a také k výuce cloggingu ve Fontaně v Severní Karolíně. V roce 1983 zde dostal nabídku učit clogging pravidelně. Díky Jeffovým dovednostem a humoru při výuce se počet workshopů, kde Jeff učil, stále zvyšoval a během roku jich mnoho přibylo. Od té doby Jeff každý rok vyučuje na mnoha akcích a kromě všech 50 států USA učí také v Kandě, Evropě a Austrálii. Během těchto let také sám napsal mnoho choreografií tanců, které jsou populární po celém cloggingovém světě. Jako tanečník Jeff vystupoval v Grand Ole Opry spolu se skupinou Opry Square Dancers po boku country muzikantů jakými jsou Kenny Rodgers, Charlie Daniels, Vince Gill, Ricky Skaggs a dalších. Jeho choreografie se tančily při mnoha příležitostech, ke kterým patří národní oslavy, mezinárodní akce, show v přestávkách Bowl Game a další. Jeff také nahrál nápovědu k několika tancům v populární cloggingové sérii Clog Cue. Jeff působli v mnoha cloggingových organizacích a byl vlastníkem a editorem celosvětového časopisu o cloggingu Double Toe Times. Působí také jako porotce na soutěžích těch nejvyšších úrovní. Jeff bych oceněn cenou Pioneer Award, kterou převzal od National Clogging Leaders Organization, cenou Legacy Award od Clogging Champions of America a v roce 2014 byl uveden do americké síně slávy Clogging Hall of Fame za jeho četná ocenění jako učitele, mentora, propagátora a ambasadora cloggingu. Jeff žije ve Winfieldu ve West Wirginia, kde pracuje pro kampus West Virginia University School of Medicine and Health Sciences. Je také znám jako autor a zpěvák mnoha písní.

 

Carol David-Blackman:Carol se narodila v Buffalo NY a do Německa natrvalo přesídlila v roce 1972. V roce 1982 ji oslovila VHS v Aachenu s prosbou, zda-li by neučila americké lidové tance. Od roku 1983 tančí i moderní americký Square Dancing. V roce 1986 se poprvé setkala na contra tancích s Donem Armstrongem, který se stal jejím mentorem. Carol působila v letech 1997 až 2007 ve vedení ECTA e.V. jako Contra Coordinátor. Carol calleruje ve třech Square Dance klubech, ve skupině, která tančí contra a Communita Dance Program. Spolu s jejím mužem Rudolfem mají tři děti.

 

JItka Bonušová: Je absolventkou FAMU a lidové taneční konzervatoře. Jako tanečnice aktivně působí již více než 30 let. Byla členkou tanečních souboru Beseda pod vedením pana profesora Františka Bonuše, členkou a následně vedoucí souboru Country VŠ Praha. Společně s manželem Jasanem Bonušem založili taneční soubor a školu Dvorana, která se specializuje na výuku českých lidových tanců a country tanců. Kromě českých lidových tanců vyučuje také společenské tance 19. století a americké country tance. Během svého působení jako lektorka vyučovala v USA, Japonsku, Německu, Dánsku, Francii, Itálii. Převazala morální záštitu nad našim festivalem a za to jí moc děkujeme a vážíme si tohoto počinu.

 

Pavel Lhotský : Vedoucí taneční školy "Estudio Andaluz", lektor a choreograf tanečních souborů "El Grupo Andaluz" a "La Quadrilla Brno" v oboru Flamenco a Western dance. Od roku 1999 vyučuje tanec. V dnešní době trvale učí na několika brněnských tanečních školách a organizuje a pořádá své vlastní taneční kurzy a semináře. S taneční skupinou Osm a půl opice spolupracuje již 5 let jako choreograf a technický lektor. 

David ,,Medvěd" Dvořák:  V roce 1992 je prvním, kdo v České republice uvádí sólový Line Dance a na významných českých akcích se podílí na výuce amerického country stepu – Cloggingu. V roce 2003 se s vervou jemu vlastní vrhá na irské tance. Tak přichází na irské setové tance. David je také aktivním trenérem a lektorem učitelů tance a působí ve vedení CCCDCA. Byl šéfredaktorem časopisu Promenade. Jako sound coordinator, training director a president působil po několik let ve vedení CSCTA. Je aktivním členem ECTA e.V. jako square dance caller a SDC A Committee member, jako jediný z ČR je ECTA active contra caller. S Davidem jste se mohli setkat na tanečních akcích po celé Evropě. Vyučoval tanec na seminářích a tanečních podnicích v Belgii, Čechách, Holandsku, Německu, Polsku a na Slovensku. Několik let vydával vlastní časopis pro callery moderního Square Dance. Kontakt: facebook.com/daveinsquare/dada.dvorak@icloud.com

 

________________________________________________________________________________________

Sledujte dál novinky na našem webu, informace aktualizujeme :)

Aktuální akce
Naši sponzoři a partneři
Ranč HosloviceRivelLIvaMartin HýbljaanČeské rodeoCCCDCAPauza StrakonicePatrola České BudějovicescénaelekrtopaLamivexToraOtavanetOuředník