Obrok

Předběžné informace:

 

11. 10. - 14. 10. 2019

Pět tanečních sálů, sedm známých lektorů


(akce se koná pod záštitou Jitky Bonušové - Dvorana Praha)


Podporuje Město Volyně, Jihočeský kraj

Spolupořádá Volyňská Kultura.

 
___________________________________________________________________
Místo: Volyně - sál ,,Na nové",
tělocvična a sál SPŠ Volyně, klubovna SŠ a JŠ Volyně, sál ZUŠ Volyně
___________________________________________________________________
Lektoři:
-JEFF DRIGGS (USA),

-Carol David-Blackman (D),

-Jitka Bonušová (Praha),

-

-Pavel Lhotský (Brno),

-Jana Leitnerová (Brno),

-David Medvěd Dvořák (Praha)

_________________________________________________________________________________
-Taneční semináře v 5 tanečních sálech

  

-Recitál kapely Shivers Volyně a kapely Piánko Strakonice

  

-Přehlídka tanečních skupin

  

-Soutěž v Cloggingu

  

-Slavnostní Country bál s kapelou Patrola České Budějovice v sobotu 12.10.2019 od 19.00 hodin (sál ,,Na Nové")

  

-Po dobu festivalu kino projekce starých tématických pořadů, časový program na místě, Kino Volyně.

- semináře o choreografii a technice pro vedoucí skupin a případné zájemce, s vybaranými lektory.

___________________________________________________________________________________
Ubytování v postelích na Domově mládeže SŠ a JŠ Volyně za 75,- na noc

 (vlastní spacák, možnost lůžkovin - příplatek na místě na DM)

Informace přímo v SŠ a JŠ
____________________________________________________________________________________
přihlášujte se na mailu:  osmapulopice@seznam.cz
__________________________________________________________________________________

Účast na festivale: 690,- korun  (vystupující v přehlídce nebo soutěžící 590,-)

                                 490,- korun děti do 13 let, (vystupující v přehlídce nebo soutěžící 390,-)

                                  (jednotlivé semináře 250,- , soutěž 250,-)

                                 180,- Country bál

platba na účet: 2400327108/2010 a v.s. 2+telefonní číslo

_________________________________________________________________________

akce na fb:

__________________________________________________________________________

Soutěž v Cloggingu:  Open, děti do 13 let, děti 13-18 let, podle soutěžního řádu CCCDCA 

 

Otevře se pouze při počtu 15 soutěžních tanců !!! Uzávěrka 13.9.2019

 

přihlašujte se na mailu: osmapulopice@seznam.cz

__________________________________________________________________________

Lektoři: 

JEFF DRIGGS: 

Carol David-Blackman:Carol se narodila v Buffalo NY a do Německa natrvalo přesídlila v roce 1972. V roce 1982 ji oslovila VHS v Aachenu s prosbou, zda-li by neučila americké lidové tance. Od roku 1983 tančí i moderní americký Square Dancing. V roce 1986 se poprvé setkala na contra tancích s Donem Armstrongem, který se stal jejím mentorem. Carol působila v letech 1997 až 2007 ve vedení ECTA e.V. jako Contra Coordinátor. Carol calleruje ve třech Square Dance klubech, ve skupině, která tančí contra a Communita Dance Program. Spolu s jejím mužem Rudolfem mají tři děti.

 

JItka Bonušová: Je absolventkou FAMU a lidové taneční konzervatoře. Jako tanečnice aktivně působí již více než 30 let. Byla členkou tanečních souboru Beseda pod vedením pana profesora Františka Bonuše, členkou a následně vedoucí souboru Country VŠ Praha. Společně s manželem Jasanem Bonušem založili taneční soubor a školu Dvorana, která se specializuje na výuku českých lidových tanců a country tanců. Kromě českých lidových tanců vyučuje také společenské tance 19. století a americké country tance. Během svého působení jako lektorka vyučovala v USA, Japonsku, Německu, Dánsku, Francii, Itálii. Převazala morální záštitu nad našim festivalem a za to jí moc děkujeme a vážíme si tohoto počinu.

Jan ,,Bob" Pumpr: Svoji taneční dráhu začal v roce 1991 jako tanečník souboru Dvorana , který od roku 1995 vede jako jeho vedoucí. Současně působil jako tanečník v souboru lidových písní a tanců Jaro, pana profesora Františka Bonuše. V letech 1996 - 1997 tančil v brněnském souboru Ondráš. Od roku 1998 působí jako lektor taneční školy Dvorana. 15 let vyučuje na soukromé umělecké škole Music Art a externě vyučuje lidový tanec na taneční konzervatoři Taneční centrum Praha. Kromě českých a moravských lidových tanců vyučuje clogging (americký lidový step), country tance, mexické a skotské tance a společenské tance 19. století. Jako lektor již vyučoval v USA, Japonsku, Německu, Francii, Itálii.

Pavel Lhotský : Vedoucí taneční školy "Estudio Andaluz", lektor a choreograf tanečních souborů "El Grupo Andaluz" a "La Quadrilla Brno" v oboru Flamenco a Western dance. Od roku 1999 vyučuje tanec. V dnešní době trvale učí na několika brněnských tanečních školách a organizuje a pořádá své vlastní taneční kurzy a semináře. S taneční skupinou Osm a půl opice spolupracuje již 5 let jako choreograf a technický lektor. 

David ,,Medvěd" Dvořák:  V roce 1992 je prvním, kdo v České republice uvádí sólový Line Dance a na významných českých akcích se podílí na výuce amerického country stepu – Cloggingu. V roce 2003 se s vervou jemu vlastní vrhá na irské tance. Tak přichází na irské setové tance. David je také aktivním trenérem a lektorem učitelů tance a působí ve vedení CCCDCA. Byl šéfredaktorem časopisu Promenade. Jako sound coordinator, training director a president působil po několik let ve vedení CSCTA. Je aktivním členem ECTA e.V. jako square dance caller a SDC A Committee member, jako jediný z ČR je ECTA active contra caller. S Davidem jste se mohli setkat na tanečních akcích po celé Evropě. Vyučoval tanec na seminářích a tanečních podnicích v Belgii, Čechách, Holandsku, Německu, Polsku a na Slovensku. Několik let vydával vlastní časopis pro callery moderního Square Dance. Kontakt: facebook.com/daveinsquare/dada.dvorak@icloud.com

Jana Leitnerová: Začínala s orientálním tancem, který od roku 2005 vyučovala jako lektorka a tanečnice v brněnském Centru tance a kterému se věnuje dodnes. Od roku 2012 již vede vlastní kurzy Orientálního tance a stylu Tribal Fusion v taneční škole Estudio Andaluz. Učila se u předních českých i zahraničních lektorů a i nadále se průběžně vzdělává na seminářích významných zahraničních tanečnic a tanečníků, mezi nejznámější patří například: Jillina, Lubna a Osama Emam, Beata a Horacio Cifuentes, Khaled Mahmoud... Z tanečnic TF scény to byly: Rachel Brice, Sharon Kihara, Elizabeth Strong, Mardi Love, Morgana... Nemá ráda hodnocení tance, ale zkusit se má všechno, tak se v roce 2011 zůčastnila, s taneční skupinou Dalal as Sabah, mezinárodní taneční soutěže, v rámci festivalu Let´s Dance v Praze, kde získaly 1. místo. Přesto zastává názor, že člověk by měl tančit pro sebe, svoji radost, potěšení, pro ten úžasný pocit světa bez hranic, který tanec nabízí.

________________________________________________________________________________________

Sledujte dál novinky na našem webu, informace aktualizujeme :)

Aktuální akce
Naši sponzoři a partneři
Ranč HosloviceDDM StrakoniceRivelLIvaMartin HýbljaanČeské rodeoCCCDCAPauza StrakonicePatrola České BudějovicescénaelekrtopaGarnetLamivexToraOtavanetOuředník